Kozmetik Dermatoloji

Kozmetik Dermatoloji Alanındaki İşlemler

20’li yaşlardan itibaren cildimiz pek çok değişikliğe uğrar. Cildimizin doğal destek sistemi bozulur. İnce çizgi ve kırışıklıklar gelişir. Derinin esnekliği azalır. 30’lu yaşlardan itibaren derimizin kolajen içeriğinde her yıl %1 oranında kayıp olur. Ayrıca deriye renk veren melanosit adlı hücrelerin yapılarındaki ve işlevlerindeki değişiklikler sonucu özellikle güneş gören bölgelerde lekeler belirir.
Bu değişikliklerin bir kısmı doğal yaşlanma sürecinin bir parçasıdır ama erken cilt yaşlanmasında zararlı çevresel etkiler önemli yer tutar. Güneş ışınları başta olmak üzere, sigara, hava kirliliği, solaryum ve stres gibi günümüz dünyasının olumsuz etkileri cildin erken yaşlanmasında en önemli faktörlerdir. En çok etkilenen bölgeler yüz ve ellerdir. Kişinin cinsiyetine, yaşına, cilt tipine ve deri yaşlanmasının derecesine göre seçilecek birçok engelleyici ve düzeltici çözüm vardır.

Deri Yaşlanması

deri-yaslanmasi

Yaşlanmanın gözle görünür göstergesi olan deri yaşlanması yaşam süresinin uzamasıyla daha belirgin ve önemsenir olmuştur. Günümüzde kişiler kendilerini daha genç ve güzel görmek istemektedir.

Kimyasal Peeling

kimyasal peeling

20’li yaşlardan itibaren cildimiz pek çok değişikliğe uğrar. Cildimizin doğal destek sistemi bozulur, ince çizgi ve kırışıklıklar gelişir, derinin esnekliği azalır, 30’lu yaşlardan itibaren derimizin kollajen içeriğinde her yıl %1 oranında kayıp olur.

Botulinum Toksini

botoks

Yaygın olarak botoks adıyla bilinen botulinum nörotoksini “clostridium botulinum” isimli bir bakteriden elde edilir. Yılan zehiri değildir.

Dolgu Uygulaması

dolgu-1

Dolgu maddeleri  ince çizgi ve kırışıklıkları, deri yüzeyindeki izlere bağlı çukurları, burunla ağız arasındaki derin çizgiyi, yanaklardaki çöküklüğü gidermek, kişinin yüz şeklini daha çekici hale getirmek ve dudakları dolgunlaştırmak için kullanılır.

PRP / PRP-HA Uygulaması

prp

PRP (“platelet rich plasma”), platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulamasına verilen yöntemin kısaltılmış ismidir. Bu yöntemde uygulamanın yapılacağı kişiden kan alınır, steril ortamda santrifüj edilerek plateletten zengin plazma elde edilir.

Mezoterapi

mezoterapi

Ürtiker veya kurdeşen deride kaşıntılı kabarıklıklarla karakterize oldukça sık görülen bir durumdur. Toplumun yaklaşık beşte biri hayatlarında en az bir kez ürtiker olmuştur.

Fraksiyonel Lazer

fraksiyonel-lazer

Fraksiyonel lazer her türlü iz ( sivilce, yara, çatlak izi gibi ) tedavisinde ve cilt gençleştirmede kullanılan cerrahi gerektirmeyen yeni bir lazer teknolojisidir.

Lazer Epilasyon

lazer-epilasyon

Lazer epilasyonda lazer ışığı özel olarak kıl kökündeki melanini hedef alır ve çevre dokuya minimum etki eder. Melanin deriye ve kıla siyah rengini verir.