Mezoterapi

MEZOTERAPİ

Bazı vitaminler, mineraller, aminoasitler gibi cildin ihtiyacı olan ve deriyi besleyip, nemlendiren ürünlerin ince ve kısa iğneler yoluyla cildin orta tabakasına direkt olarak verilmesidir. Bu yöntemi günlük kullanılan antiaging kremlerin cilt içine depolanması olarak düşünebilirsiniz. Yüz, saçlı deri ve diğer vücut alanlarına uygulanabilir. Bölgeden bölgeye farklı olmak üzere bir-üç hafta arayla, 4-8 seans yapılır. Genel olarak 2-3 seansta sonuç alınmaya başlanır. Seans bitiminde hasta rahatça günlük aktivitelerine dönebilir. Yan etki olarak hafif yanma, kaşıntı, kızarıklık ve bazen morluk olabilir.

Hedefler

Sağlıklı ve genç cildin korunması

Optimal fizyolojik sağlıklı cilt ortamının yeniden yapılandırılması

Sıkı, parlak ve nemli bir cilt oluşturulması

Deride kolajen, elastik lifleri yapan fibroblastların uyarılması ve hidrasyonun artırılması

İnce kırışıklıkların yumuşatılması

Cilt tonunun düzenlenmesi, lekelerin azaltılması

Göz altlarındaki kırışıklıkların, koyu rengin, şişliğin azaltılması

Saçların güçlendirilmesi, daha yoğun, sağlıklı saçların oluşması

Saç dökülmesinin azaltılması

Vücutta selülit görünümünün azaltılması

Vücutta bölgesel yağlanmanın azaltılması

Mezoterapide kullanılacak ürünlere karar vermeden önce kişinin cildi değerlendirilir. Kişinin cildinin ihtiyacına göre bir veya birden çok ürünle mezoterapi solüsyonları hazırlanır. En sık tercih edilen mezoterapi ürünleri; hyaluronik asit, somon DNA, vitamin C, DMAE, oligoelementler, biotin ve karnitindir. Mezoterapide kullanılacak ürünlerin CE sertifikasına sahip olması gerekir. Ne yazık ki bazı topikal uygulama ürünlerinin yani CE sertifikalı olmayan maddelerin mezoterapide kullanıldığı görülmektedir.

Kliniğimizde uyguladığımız mezoterapi serisi CE sertifikasına sahip, kozmetik kullanım amaçlı, steril aktif maddelerden oluşmaktadır. Kişiye özel tedavi programları uygulanır.